• Anna 48964 számú kérdése
  • 2020-04-29

Tisztelt Ügyvéd úr!
Életjáradéki szerződést szeretnék kötni. Tudom, ez egy szerencse szerződés, de mégis mi a biztosíték, hogy a haszonélvezeti jogommal életem végéig a lakásomban maradhatok és nem tesznek ki a híd alá a tulajdonjogot megszerzők.

Kedves ANna!

A haszonélvezeti jog azt jelenti, hogy ön élete végéig jogosult birtokolni és használni a lakást, és ettől mindenki mást - így a tulajdonost is - eltilthat. Ez ellen legálisan nem is tud senki fellépni, a tulajdonos feleslegesen fordulna bírósághoz, hogy Önt tegyék ki az ingatlanból, vagy biztosítsák számára a bejutást. Illegálisan persze elképzelhető birtoksértés - de az ellen Ön megalapozottan tud jegyzői vagy bírósági jogorvoslatot keresni.
A szerződés megkötése során indokolt lehet a saját érdekeinek védelme érdekében saját ügyvédet igénybe venni.

Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: