• zsollt 49121 számú kérdése
  • 2020-07-28

Tisztelt Ügyvéd Úr /Hölgy !
A kérdésem a következő lenne.
2020.07.10 kén kaptam egy felszólító levelet, hogy intézem az elmaradt tartozásokat.
Mivel nem tudtam, hogy csak H-Sz van ügyfelfogadás így elmentem a 2020. 07.16 kán csütörtökön
de aznap nem volt ügyfelfogadás.
A következő héten 2020.07.20 kán viszont már a felmondó levelet kaptam kézhez mert kicsúsztam a 8 napból.
Hiába mondtam az ügyintéző hölgynek ,hogy ott voltam nem foglalkozót vele.
Befizetem minden elmaradt számlát ami 3 db volt és ami miatt felmondták a bérleményt.
Nincs az önkormányzat felé és nincs semmilyen közüzem tartozásunk,
22 éve lakom ebben a bérleménye családommal ilyen helyzetben még nem voltunk soha.
kérdésem a következő enne..
Mire számíthatok vissza kaphatom a jogviszonyt a lakásra ami eddig volt. vagy költöznünk kell ?
Lehet kérni az önkormányzatot méltányos döntéshozatalra ,hogy ne kerüljünk utcára ?

Köszönöm szépen válaszukat !
Üdvözlettel: k zsolt

Kedves Zsolt! Ha az önkorm. felmondta a szerződést, akkor vagy a normális eljárási rendben - újból i pályázat - vagy méltányossági elven szerezhetik vissza az ingatlan bérleti jogát.
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: