Tisztelt Jogász Urak!
Rémtörténeteket hallottam arról, hogy a tulajdonjog szerződéskötéskori átruházásával a kötelezett eladta a volt tulajdonos feje fölött a lakást 2 hónap múlva. Ügyvéd mondta, akinek volt ilyen ügye, és semmit sem tudott tenni. Én látom ugyan a szerződésmintában, hogy ennek lehetősége kizárásra kerül a szerződésben, a gyakorlatban mégis előfordul. Erre kérnék valamilyen választ.
A másik kérdésem, hogy lehetőségem van-e az életjáradékot csak határozott időre kérni, pl nyugdíjba vonulásomig. Természetesen, életem végéig szeretnék a lakásban maradni.
Köszönettel