• Éva 8959 számú kérdése
  • 2005-11-27

Tisztelt Ügyvéd Úr!
15 éve élünk a családommal és még 2 családdal közösen egy 3 szintes önkormányzati szolgálati lakásban, melyet pedagógusoknak "tartanak fenn". A lakásbérleti szerződésünk munkaviszonnyal egybekötött, mely határozatlan időre szól. A 15 év alatt többször szó volt arról, hogy eladják, de csak most jutottunk el idáig. Több ízben jeleztük, hogy szeretnénk megvenni. Az önkormányzat most nyilvános pályázaton meghirdette eladásra.
Kérdésünk:
- Eladhatják-e rajtunk kívül másnak is, ha mi is meg szeretnénk venni?
- Amennyiben igen, véd -e bennünket valamilyen törvény, vagy egyszerűen kirakhatnak.
- Ha mi vesszük meg, van-e valamilyen kedvezményünk, pl. részlet fizetés.
Előre is köszönöm válaszát!

Tisztelt Éva!
1. Önöket elővásárlási jog illeti meg véleményem szerint.
2. lásd 1. válasz. De ha nem élnek ezen jogukkal, akkor Önökkel szemben kiürítés iránti pert indíthat az új tulajdonos.
3. Igen, de erről az önkorm. tud részletesebb felvilágosítást adni.
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
www.drnagy-ugyved.hu

Közösségi oldal: