Tisztelt Ügyvéd Úr!
15 éve élünk a családommal és még 2 családdal közösen egy 3 szintes önkormányzati szolgálati lakásban, melyet pedagógusoknak "tartanak fenn". A lakásbérleti szerződésünk munkaviszonnyal egybekötött, mely határozatlan időre szól. A 15 év alatt többször szó volt arról, hogy eladják, de csak most jutottunk el idáig. Több ízben jeleztük, hogy szeretnénk megvenni. Az önkormányzat most nyilvános pályázaton meghirdette eladásra.
Kérdésünk:
- Eladhatják-e rajtunk kívül másnak is, ha mi is meg szeretnénk venni?
- Amennyiben igen, véd -e bennünket valamilyen törvény, vagy egyszerűen kirakhatnak.
- Ha mi vesszük meg, van-e valamilyen kedvezményünk, pl. részlet fizetés.
Előre is köszönöm válaszát!