• Gabriella 8980 számú kérdése
  • 2005-11-28

Tisztelt dr. Óvári Judit ügyvédnő!

Először is nagyon köszönöm a válaszát kérdésemre. Azonban, a mai napon az egyik albérlőm édesanyja felhívott, hogy találtak a fiúk részére december 1-el másik albérletet, tehát legkésőbb csütörtökön, vagy a pénteki napon kérik vissza az általuk előre kifizetett (februárig) albérleti díjat. Ebben az esetben mi a teendőm?
Válaszát előre is köszönve. Tisztelettel: Gabriella

Kedves Gabriella!
Ez egy nagyon jó hír. Ebben az esetben ezzel az albérlővel közös megegyezéssel kellene megszüntetni a bérleti szerződést 2005. november 30. napjával. A közös megegyezésben legyen benne, hogy a felek egymással elszámoltak, a bérleti jogviszonyt 2005. november 30. napjával - a szerződésben rögzített felmondási idő alkalmzása nélkül - megszüntetik, egymással szemben a bérleti jogviszonyból eredően követelésük nincs és hogy Ön a megszüntető szerződés aláírásával egyidejűleg visszaad az előre megfizetett bérleti díjból X forintot. Legyenek figyelemmel a bérleti díj elszámoláskor a még ezt követően érkező közüzmei díjak várható összegére is. Ez azért fontos, mert ha leírják, hogy egymással szemben nincs követelésük, de később mégis jön olyan közüzemi számla, ami a bérleti jogviszony vele való fennállása alatt keletkezett, nem fogja tudni érvényesíteni. Fontos tudnia, hogy ha mindkét albérlő szerződő fél volt, ez a közös megegyezéses megszüntetés csak az egyik bérlővel szünteti meg a jogviszonyt, a másikkal nem.
Tisztelettel
dr.Óvári Judit ügyvéd
http://www.ovari.hu

Közösségi oldal: