• Péter 9029 számú kérdése
  • 2005-11-30

Tisztelt Ügyvéd Úr/hölgy!
Szeretnék megvásárolni egy lakást, amelyen jelzálog és közüzemi tartozás van. Az a kérdésem, hogy köthetünk-e adásvételi szerződést úgy, hogy a folyósítandó bankhitelból először a jelzálog és a közüzemi tartozás fizetődjön ki, és ezután a maradékot kapja az eladó? A lakást bankhitelből szeretném megvásárolni, a jelenlegi és a megvásárolandó lakás jelzálogba vonásával, a kettő értéke kb.12M ft, ebből a megvásárolandó 6M.
Tisztelettel: Péter

Tisztelt Péter!
A leírtak szerint megvásárhatja a lakást, de a részleteket már az ügyvédjével kell megbeszélni, mivel itt kiemelt - ha lehet ilyet mondani - jelentősée van a szerződés megszövegezésének és a szerződéses biztosítékoknak.
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
www.drnagy-ugyved.hu

Közösségi oldal: