• attila 9031 számú kérdése
  • 2005-11-30

Tisztelt DR NAGY ZOLTÁN!
1993-ban házzasságkötéskor a szüleim nekünk ajándékozták a házuk mögött lévő üres telket.(osztatlan) 1995-ben hitelből és szoc. pol.-ból házat építettünk rá.Jelenleg hitelmentes Most jelzáloghitelt akartunk felvenni, és kiderült (számunkra), hogy nincs is tulajdonunk, /tulajdoni lapon nem szereplünk/, mi csak az építtetők vagyunk, hiszen hivatalos ajándékozás nem történt csak, szóbeli. Az a kérdésem, hogy ha ezt hivatalossá szeretnénk tenni, akkor az ajándékozás az 1993-95ös viszonyokról (üres telek) szól vagy a jelenlegi állapotról (130nm-es ház+garázs)?
Tisztelettel: attila

Kedves Attila!
Van olyan jogi megoldás, hogy a beruházásuk elismerésre kerüljön.

Tisztelettel
dr.Schneider Erzsébet ügyvéd
http://www.foris.hu

Közösségi oldal: