Tisztelt Ügyvéd Nő/Úr!
Az ügyben keresem Önt, hogy én egy be nem jelentett albérletben laktam két hónapig. Albérleti szerződést nem írtunk. Egy "fecnire" csak annyit írtunk (amit két tanú és bérbe adó néni is aláírt), hogy mennyit kell havonta fizetnem, illetve, hogy X Ft-ot (egy havi lakbér) kaucióként fizettem ki. A hónap 27. napján közöltem a bérbeadó nénivel, hogy elmegyek. Nem akarja visszaadni a kauciómat, csak ha magam helyett szerzek valakit. Visszajár-e nekem a kaució vagy sem?!
Mit jelent a kaució? Szóban a kauciót úgy fogalmaztuk meg, hogy visszajár, ha kiköltözök, és ha valami kárt tettem, akkor ebből az összegből fogom fizetni. Én kárt nem tettem semmiben!
Mielőbbi válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Rasztovits Gitta