• Gittácska 9046 számú kérdése
  • 2005-12-01

Tisztelt Ügyvéd Nő/Úr!

Az ügyben keresem Önt, hogy én egy be nem jelentett albérletben laktam két hónapig. Albérleti szerződést nem írtunk. Egy "fecnire" csak annyit írtunk (amit két tanú és bérbe adó néni is aláírt), hogy mennyit kell havonta fizetnem, illetve, hogy X Ft-ot (egy havi lakbér) kaucióként fizettem ki. A hónap 27. napján közöltem a bérbeadó nénivel, hogy elmegyek. Nem akarja visszaadni a kauciómat. Visszajár-e nekem a kaució?

U.i.: Én arra gondolok ugyanis, hogy mivel nem köteleztem el magam, hogy X hónapig tutira ott leszek, így én bármikor felmondhatok. Jól gondolom-e?

Tisztelettel és válaszát előre is köszönöm: Rasztovits Gitta

Tisztelt Gitta!
A kaució szerepe az, amiről egyébként beszéltek is, és az nem köthető ahhoz, hogy Ön szerez-e újabb bérlőt vagy sem... Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
www.drnagy-ugyved.hu

Közösségi oldal: