• Bela 9055 számú kérdése
  • 2005-12-01

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Azt szeretném megtudni, hogy a lakáshoz tartozó berendezések, - konkrétan gázkonvektor, villanybojler - javításának költségei a bérlőt vagy a bérbeadót terhelik? Nem rongálás, hanem rendeltetésszerű használat mellett. Továbbá a gázkonvektor éves karbantartásának, átvizsgálásának, esetleges javításának a költsége kit terhel? Melyek az erre vonatkozó jogszabályok, amiket esetleges vita esetén lobogtathatok :-)) ?
várom megtisztelő válaszát.
Üdvözlettel:

BB

Tisztelt Béla!
A Ptk lehet az említett lebegtethető jogszabály, amely alapján a bérleti szerződés - vagy ha az nem, akkor pedig a Ptk. - feltehetően úgy szól, hogy a bérbeadónak kell a bérlet időtartama alatt a lakás rendeltetészerű használatát biztosítani, amelynek keretében az Ön által említett javításokat is el kell végeznie.
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
www.drnagy-ugyved.hu

Közösségi oldal: