• Ildikó 9085 számú kérdése
  • 2005-12-04

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A tulajdonomban lévő lakásomat albérletbe adom ki. Az albérlőm külföldi állampolgár, akinek állandó bejelentett lakcímre van szüksége a letelepedési engedélyhez. A kérdésem az, hogy származhat-e hátrányom abból, ha ehhez hozzájárulásomat adom. Ebben szeretném a tanácsát kérni.
Köszönettel:
Ildikó

Tisztelt Ildikó!
A hozzájárulás nem rontja az Ön helyzetét az ingatlan birtoklása vagy tulajdonlása kapcsán, de azt csak a bérleti szerződés időtartamára adja meg, tehát automatikusan veszítse hatályát akkor, ha megszűnik a szerződés.
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
www.drnagy-ugyved.hu

Közösségi oldal: