• Panni 9263 számú kérdése
  • 2005-12-13

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Árverésen,1998-ban,lakottan vettem egy lakást,
akkor egy hölgy és felnőtt fia lakott benn.Közben
fia megnősült,elköltözött.Hiába kértem nem jelentkezett ki a lakásból.Mikor elvált újra visszaköltözött,azzal a címmel,hogy az az állando lakcíme.Jelenleg barátnőjével külön lakik,
de kijelentkezni most sem hajlandó.Az évek alatt
többszöri bírósági eljárásban elértem, hogy a hölgy havi 26800Ft. bérleti díjat köteles fizetni részemre.Ezt a bíróság itélte meg úgy,hogy a
piaci bérlakások és az önkormányzati bérlakások lakások átlagát vette figyelembe.
Az itéletben nem szerepel, hogy a közösköltsé-
get kinek kell fizetni (víz,csatorna,közös villany,
szemétdíj,kábel tv,ház tatarozás).Jelenleg a hölgy tartozása felém:két havi bérleti díj.
A közös költséggel pedig hat hónap elmaradása van.A gázmű felé 16000Ft.- a tartozása.
A kérdéseim a következőek.
1.Kötelezhetem-e a fiát,hogy kijelentkezzen a
lakásból, és ha igen akkor hogyan?
2.A közös költséget kinek kell fizetni?
Ha a közösköltségből a ház tatarozására fize-
tett összeget nekem kellett volna fizetni követel-heti-e tőlem visszamenőleg,és mennyi időre?
3.Őn szerint van-e értelme kilakoltatási kérelem-mel pert indítanom,arra hivatkozva hogy,rend-
szertelenűl fizet,állando tartozásai vannak?
Várom válaszát,tisztelettel:Panni













4

Kedves Panni!
1.Írásban szólítsa fel a fiút (esetleg a nyomaték kedvéért ügyvédi közreműködéssel) a kijelentkezésre, amely amennyiben eredménytelen, foduljon a jegyzőhöz birtokvédelem jogcímén. 2.Ön mint tulajdonos köteles helyt állni a hátralékokért, azonban mind pl. a közös ktg tekintetében, mind a bérleti díjra nézve zálogjog illeti Önt ezen összegek erejéig a bérlő tulajdonát képező és az ingatlanban lévő vagyontárgyakon. 3.elsődlegesen írásbeli felszólítással kellene élni, majd másodsorban kilakoltatást eszközölnie.
Tisztelettel
dr.Kocsis Rita ügyvéd
http://www.forcekft.hu

Közösségi oldal: