• Monika 9332 számú kérdése
  • 2005-12-18

Tisztelt Ügyvéd Ůr!Azt szeretném megkérdezni,hogy az élettársam német állmpolgár és elszeretné adni a házát itt magyarországon,már van egy német vevö aki megnézte a házat és azt mondta,hogy megveszi ,már ügyvédet is fogadtunk ennek lebonyolítására és ekkor felhívtuk a vevöt Németországban,hogy akkor utazzanak le megint Magyarországra,hogy az adás-vételi szerzödést aláírjuk,erre azt válaszolta,hogy az idö olyan rossz esik a ho meg mesze van megint olyan messze utazni stb ekkor javasoltuk neki,hogy talán akkor Németországban a magyar nagykövetségre menjen el,mi elküldjük postán a szerzödést és ö alátudja ott irni és egyben hitelesítik az igazolványát is majd visszaküldi nekünk ezt postán és mi továbbítjuk az ügyvédnek.Ezt mi meg is kérdeztük telefonon Németországban a magyar nagykövetségen,hogy ez lehetséges-e,és ök azt válaszolták,hogy igen.A kérdésem az lenne,hogy ez mennyi idöt vesz igénybe,ha az ember egy adás-vételi szerzödést külföldön a magyar nagykövetségen keresztül intéz,mi ennek tulajdonképpen a menete?Nagyon megköszönném a válaszát!Tisztelettel:Hainsching Mónika


Kedves Mónika!

Ügyvéd csak olyan okiratot ellenjegyzehet, amit a felek vagy meghatalmazottjuk az Ő jelenlétében írt alá.Ezért inkább meghatalmazást kellene adnia a vevőnek egy Magyarországon lakóhellyel rendelkező személy részére, és az kellen a külképviseleten hitelesíttetni. Bővebb felvilágosítást a Külügyminisztériumtól kaphat.

Tisztelettel
dr.Schneider Erzsébet ügyvéd
http://www.foris.hu

Közösségi oldal: