Tisztelt dr. Tóth László Úr!
A nyugdíjazással kapcsolatos válaszát köszönjük, majd érdeklődünk az illetékes szervnél.
Valamikor a múlt héten vagy hétvégén visszatérve a lakáseladással kapcsolatos problémákra tettem fel még egy kérdést. Sajnos se a kérdést, se a választ nem találtam a fórumon, így még egyszer kérem a tanácsát az ügyben.
Eddig mindig csak abban gondolkodtunk, hogy édesanyám fogja eladni a házát és veszi meg a férjemét. Az eszembe se jutott, hogy édesapám halála óta (1998) hárman örököltük: édesanyám, a testvérem és én. A családi ház 1977-ben épült, tehát 28 éve. Kérdésem a következő lenne: ha eladnánk a házat, akkor az adózás szempontjából az épület elkészültét vagy az öröklést vennék figyelembe? Hiszen a ház már több, mint 28 éves (tehát jócskán túlvagyunk a szerzéstől számított 15 éven) viszont édesapám 7 éve halt meg.
Válaszát még egyszer nagyon-nagyon köszönöm: Zsuzsu