Tisztelt ügyvéd Úr!
Édesanyám 16 éve élt élettársi viszonyban nevelőapámmal, aki sajnos néhany napja elhunyt. Soha nem kötöttek házassági szerződést, közös gyermekük nem él már. Nevelőapámnak más gyermeke nem született, szülei, testvérei élnek. A lakás, melyben édesanyám és testvérem élnek közös tulajdonuk nevelőapámmal, csak 20%-ban édesanyámé. Közös bankszámlájuk volt, egy autót is vettek közösen, ami a nevelőapám nevére lett iratva. Édesanyám özvegyi nyugdijat kap édesapám után. A bankszámlán levő pénz igazolhatóan nagyrészt az özvegyi nyugdijból és árvaellátásból gyűlt össze, nevelőapám fizetése csak az utolsó néhany évben lett a bankszámlára utalva.
Ha jól értem, akkor a lakást 80%-ban, az autót és a bankszámlán lévő összeg felét nagy valószinűséggel a nagyszüleim (nevelőapám szülei) öröklik. Valóban igy van? A nagyszülők szivesen lemondanának erről az édesanyám részére, megtehetik-e ezt? Lehet hogy kevesebb illetéket kell fizetnünk, ha ezen javakat édesanyamnak ajándékozzák, vagy jelképes összegért eladják? Milyen lehetőségek vannak? Milyen lehetőségenek érdemes utánnajárnunk?
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel,
Katalin