• Barbara 9460 számú kérdése
  • 2005-12-29

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Bérleti szerződésekkel kapcsolatban szeretnék néhány kédést feltenni.Hosszú távra -a szerződésbe beleírtuk, hogy annak időtartama egy év- kiadtuk a lakásunkat, a bérlő kettő hónap után felmondott, a szerződéssünk szerint nem követelheti vissza a kauciót, mivel az egy évre szóló szerződést előbb felbontotta-kikötöttük a szerződésben, hogy lejárat előtti szerződésbontás esetén ez történik.A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy ha nem hajlandó ezt tudomásul venni és beperel a kaució miatt, ez rám nézve milyen következményekkel járhat? Külföldön tanulok, ritkán vagyok itthon, nem feltétlenül tudok hazajárni.Ha beperel okozhat ez nekem problémát APEH-hal, kinttartózkodással, vízum ügyintézéssel, határőrséggel stb?

Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelt Barbara!
Mivel határozott időtartamra kötötték a szerződést ezért az csak rendkívüli felmondással volt megszüntethető. Ha ezzel élt, akkor jogos, hogy a kauciót visszakövetelte. A leveléből viszont úgy tűnik, hogy ilyen rendlkívüli felondási ok nem volt, így a rendes felmondás jogintézménye nem lett volna alkalmazható, és Ön a kaució megtartsa mellett a határozott időtartamra járó bérleti díjat is követelhetné. Az egyéb ügyei kapcsán egy polgári per nem bír jelentőséggel...
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
www.drnagy-ugyved.hu

Közösségi oldal: